jak uprawiać roślinę

10 strumieni, które obiecują ci wielką karierę inżynierską

Produkcja inżynierów jest w Indiach ogromna. Każdego roku tysiące młodych ludzi opuszcza uczelnie inżynierskie z różnymi stopniami naukowymi. Czy każdy dostanie Hioba? Odpowiedź brzmi „NIE”. Wielu absolwentów studiów inżynierskich kończy pracę w BPO, marketingu, finansach, marketingu cyfrowym itp. Dzieje się tak głównie z powodu braku umiejętności, które studenci nie są w stanie dostosować do swojej kariery w inżynierii.

Mimo że w inżynierii istnieje wiele strumieni, tylko niektóre z nich mają cały czas duży zasięg. Wybór konkretnego strumienia może być trudny. Po prostu przeanalizuj swoje możliwości i zainteresowania i ostrożnie wybierz grupę, która ci się opłaci.

Poniżej znajduje się 10 strumieni, które obiecują ci wspaniałą karierę w inżynierii.

Elektronika

Inżynieria elektroniczna to kierunek, który zagwarantuje obiecującą karierę inżynierską. Ta branża ma ogromny popyt i świetne możliwości pracy na rynku. Uzyskanie 90% punktów w nauce nie wystarczy, aby znaleźć pracę. Aby być szczęśliwym inżynierem elektrykiem, musisz być kreatywny i innowacyjny w projektowaniu i tworzeniu zaawansowanych obwodów logicznych.

Teraz iw przyszłości Electronics Engineering będzie świetną opcją do wyboru. Wystarczy mieć pasję i kreatywność.

Oprogramowanie

Zadaniem inżynierów oprogramowania jest pisanie programów dla różnych aplikacji, które mogą dotyczyć również programów systemowych i aplikacyjnych. Aby odnieść sukces jako inżynier oprogramowania, musisz zbudować ogromną wiedzę w różnych językach komputerowych.

Aby dostać dobrą pracę jako nowicjusz, musisz być naprawdę świetny w programowaniu. Obecny rynek pracowników IT jest dobry, ale w przyszłości będzie bardziej ekscytujący.

Cywilny

Być może jest to starożytna grupa inżynierów. Inżynierowie budownictwa ponoszą ogromną odpowiedzialność za tworzenie dobrze zaplanowanych miast. Aby zdobyć pracę jako inżynier budownictwa, musisz posiadać tytuł inżyniera budownictwa. Musisz zdobyć wiedzę z zakresu projektowania i architektury, ponieważ Twoim zadaniem jest projektowanie nowych budynków.

Zakres jest dobry w inżynierii lądowej. Zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa będzie w przyszłości większe, a powodem jest urbanizacja kraju.

Elektryczny

Zapotrzebowanie na inżynierów elektryków będzie stabilne. Inżynieria elektroniczna jest również starą i wiecznie zieloną gałęzią. Jako inżynier elektryk Twoimi obowiązkami będzie projektowanie, nadzorowanie, testowanie i rozwijanie urządzeń.

Jądrowy

Inżynier jądrowy będzie odpowiedzialny za projektowanie, konserwację i monitorowanie elektrowni i reaktorów jądrowych. Aby to zrobić, musisz ukończyć studia z inżynierii jądrowej i pasjonować się fizyką jądrową.

Zakres zatrudnienia w inżynierii jądrowej nie jest imponujący w obecnym okresie. Jednak w przyszłości, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię w naszym kraju, zapotrzebowanie na inżynierów jądrowych również będzie wysokie.

Ropa naftowa

Praca inżyniera naftowego jest ciężka. Musisz być zawsze gotowy, aby udać się do niegościnnych miejsc i wykonać wiercenie w trudnych obszarach. Musisz mieć stopień inżyniera chemicznego, aby zdobyć pracę jako inżynier naftowy.

Zapotrzebowanie na inżynierię ropy naftowej jest obecnie dobre, a popyt wzrośnie w przyszłości, ponieważ kraje rozwijające się potrzebują więcej paliwa, a my potrzebujemy inżynierów.

Więc jeśli chcesz być inżynierem naftowym, przygotuj się na ubrudzenie sobie rąk.

Rolniczy

W dzisiejszych czasach studenci nie są świadomi inżynierii rolniczej. Ale może to zaowocować wielką szansą na karierę. Aby zostać inżynierem rolnictwa, musisz mieć dyplom z biotechnologii i pasję do rolnictwa.

Jako powód bezpieczeństwa żywnościowego potrzebujemy techniki pozwalającej na uprawę większej ilości żywności na mniejszej przestrzeni przy mniejszych wydatkach. Do tego potrzebujemy kreatywnych i pełnych pasji Inżynierów. Przyszłość z pewnością będzie wspaniała w przyszłości.

Samochód

Inżynieria samochodowa to nowa gałąź, podobna do elektroniki. Oprócz dyplomu z inżynierii samochodowej potrzebujesz świetnych umiejętności projektowych i wykonawczych.

Obecny okres jest po prostu OK dla inżynierii samochodowej. Ale przyszłość jest naprawdę obiecująca, a powodem jest globalne ocieplenie. Ze względu na globalne ocieplenie potrzebujemy oszczędnych pojazdów, które zwiększą możliwości inżynierów samochodowych.

Lotnictwo

Fizyka i aerodynamika powinny być twoją pierwszą miłością, jeśli chcesz zostać inżynierem lotniczym. Głównym obowiązkiem inżyniera jest projektowanie samolotów. To jedna z najbardziej ekscytujących możliwości kariery.

Potrzebujemy wielkich myśliwców w obronie. Stąd możliwości kariery są wysokie również w sektorze prywatnym i obronnym.

Mechaniczny

Rola inżyniera mechanika obejmuje produkcję i testowanie różnych urządzeń używanych w produkcji przemysłowej. Aby zostać inżynierem mechanikiem, należy mieć stopień naukowy w odpowiedniej dziedzinie.

Inżynieria mechaniczna jest zawsze urokiem w inżynierii ze świetnymi możliwościami pracy.

„Technologia bez inżynierów to mit” Bądź precyzyjny w wyborze strumienia i najlepszej uczelni inżynierskiej Warangal

Leave a Comment